Vettel 2020 végén elhagyja a Ferrarit (május 12, 2020 8:40 de.)
Hibrid hajtást kap a Lancia Ypsilon (március 9, 2020 8:51 de.)
Videó: az új Fiat 500 (március 4, 2020 6:57 du.)
Az új, tisztán elektromos Fiat 500 (március 4, 2020 5:39 du.)
Érkezik az új elektromos Fiat 500! (március 2, 2020 9:22 du.)

A Forma-1 történetének 1000. Nagydíja előtt tiszteleg az Alfa Romeo

2019-04-12
Comments off
3 218 Views

A Formula 1 hosszú és izgalmas története 1950-ben kezdődött, ebben az évben indult útjára a “Formula 1-es világbajnokság”, mely akkor még csak kizárólag európai pályákon került megrendezésre. Az első versenyt Silverstone-ban rendezték, az Egyesült Királyság Nagydíja a száguldó cirkusz egyik fontosabb pályája volt. Hatvanhárom évvel ezelőtti futam óta minden megváltozott, de a közönség lelkesedése és az Alfa Romeo jelenléte az első és az ezredik nagydíjon megmaradt.

Az Alfa Romeo csapat négy 158 együlésest indított, melyeket Giuseppe “Nino” Farina, Juan Manuel Fangio, Luigi Fagioli és Reg Parnell vezetett. Az autók az első négy helyre kvalifikálták magukat az időmérőn, elfoglalva a rajtrács első sorát. Az Alfa Romeo legendás mérnöke, Giuseppe Busso egyszer kijelentette, hogy a csapat legnagyobb problémája a három “F” – Farina, Fangio és Fagioli – dobogós sorrendjének eldöntése. Az Alfa Romeo 158 teljesítménye 350 lóerő volt és a 290 km / h csúcssebességet érte el. Nino Farina ezen a rendkívüli május 13-i futamon pole pozíciót szerzett, megfutotta a versenyben a leggyorsabb kört és megnyerte a versenyt.

A bajnokság végére a 158-as Alfa az összetett pontversenyben számító hét verseny közül hatot megnyert, miután európai gyártókhoz hasonlóan kihagyta az Indianapolis 500-at. Nino Farina volt az újonnan alakult Formula-1 első világbajnoka, mögötte Fangio és Fagioli végeztek, az Alfa pilótái álltak a dobogón. A következő évben Juan Manuel Fangio ismét világbajnoki címet szerzett az Alfának ezúttal a 159-es volánja mögött.

Azóta az Alfa Romeo számos nemzetközi bajnokságban ért el sikereket. Az elmúlt két szezonban a legendás embléma visszatért a Forma-1-be. Az új “Alfa Romeo Racing” csapat tovább viszi a márkára jellemző hagyományokat.